Підтримка для аграріїв Житомирщини

Суб’єкти господарювання агропромислового комплексу Житомирської області активно долучаються до всіх існуючих програм підтримки бізнесу, які діють в Україні.

Зокрема, аграрії області є найактивнішими користувачами державної програми «Доступні кредити 5-7-9», за інформацією від банківських установ, кожен третій кредит за програмою отримують саме сільгоспвиробники. Умови надання таких кредитів регулюються ПКМУ від 14.07.2021 № 723 « Деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі».

Так, за результатами першого року повномасштабної війни, 2022 року, агропромисловими підприємствами області було подано 231 заявку на отримання 466,2 млн грн доступних кредитів. Наступний, 2023 рік став рекордним щодо сум фінансування за програмою – 278 аграрних підприємств області залучили понад 1,5 млрд грн для поповнення обігових коштів та свого розвитку. У минулому 2024 році, 171 сільськогосподарське підприємство Житомирщини отримало 982,8 млн грн за програмою доступних кредитів.

Станом на 30.06.2025 вже 104 сільськогосподарських підприємства залучили 699,5 млн грн кредитних коштів за цією програмою, що складає трохи більше половини від усіх програм кредитування, передбачених українськими банками у регіоні.

З 1 січня 2025 року кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» надаються сільгоспвиробникам, в тому числі й пролонговуються, за умови, що вони зареєструвалися у ДАР.

 

Не менш актуальною програмою державної підтримки для аграріїв регіону є відновлена влітку 2024 року програма компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, яка працювала ще до війни. Відповідно до умов, держава компенсує 25% вартості техніки та обладнання (без ПДВ), які на момент здійснення через уповноважений банк оплати на їх придбання були включені до переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономіки.

У минулому році компенсацію отримали 48 сільськогосподарських підприємств області за 90 одиниць придбаної сільськогосподарської техніки. Загальна сума компенсації для аграріїв склала 11,5 млн грн.

За станом на 01.07.2025 вже 16 сільськогосподарських підприємств області отримали 1,45 млн грн державної компенсації за придбання 20 одиниць сг техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

 

Аграрії Житомирщини також активно долучаються до запровадженої Мінекономіки урядової програми «Є робота», яка передбачає надання грантового фінансування для бізнесу на створення нових робочих місць.

Зокрема, за програмою «Власна справа», що надає можливість отримання гранту до 250 тис грн для розвитку та/або створення нового бізнесу та до 1,0 млн грн для ветеранів, в галузі агропромислового розвитку (харчова промисловість та сільське господарство),  з початку дії програми прийнято 414 рішень, по яких надано 107,2 млн грн грантового фінансування та створено 794 нових робочих місць.

За програмою «Свій сад» на підтримку розвитку галузі садівництва з початку дії програми для 25 сільськогосподарських підприємств області погоджено грантового фінансування на 140,7 млн грн, з яких близько 100 млн грн вже профінансовано. Така державна підтримка дасть змогу розширити площі під плодово-ягідними насадженнями у понад 450 га нових садів та ягідників.

За програмою «Своя теплиця» на будівництво модульної теплиці для 7 сільськогосподарських підприємств регіону погоджено гранти на суму 45,5 млн грн, з яких 2 успішно профінансовано та реалізовано інвестиційні проекти будівництва теплиці для вирощування плодово-ягідних культур на загальну суму державного фінансування 14,0 млн грн.

За програмою «Грант на переробне підприємство» з початку дії програми 11 підприємств агропромислового розвитку залучили 59,82 млн грн грантових коштів.


Розробка веб-сайту