В рамках заходів комплексної програми розвитку малого і середнього підпрємництва на 2015-2016 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 19.03.2015 в районах і містах обласного значення, а також на базі вищих та середніх спеціальних навчальних закладів області, проводяться інформаційно-консультаційні семінари підприємців – початківців, суб’єктів малого і середнього підприємництва, бажаючих займатися підприємницькою діяльністю з актуальних питань у сфері підприємництва, застосування діючого законодавства, у т. ч. з реєстрації бізнесу, праці, оподаткування тощо.
Метою організації семінарів є підвищення їх освітньо - кваліфікаційного рівня, інформування про зміни нормативно-правової бази у сфері підприємництва, забезпечення навчальними та інформаційними матеріалами.
До проведення семінарів залучені фахівці департаментів економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва, а також праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, головного управління Державної фіскальної служби в області, головного територіального управління юстиції в Житомирській області, обласного центру зайнятості, головного управління Пенсійного фонду України в області, їх структурних підрозділів та ін.
Інформаційно-консультаційні семінари проведено у містах Бердичів, Новоград-Волинський, Малин та у Коростишівському, Бердичівському, Новоград-Волинському, Червоноармійському районах та на базі таких навчальних закладів як Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, Малинський лісотехнічний коледж, Державний вищий навчальний заклад «Бердичівський коледж промисловості, економіки та права», Новоград-Волинський промислово-економічний технікум, Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу.
Тематика семінарів: мета та пріоритетні завдання програми розвитку малого і середнього підпрємництва, напрями підтримки малого і середнього підприємництва в області, робота центрів по наданню адміністративних послуг; порядок здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; дотримання державних гарантій з оплати праці з урахуванням змін до деяких законодавчих актів України з питань легалізації трудових відносин; застосування діючого податкового законодавства у сфері підприємництва; порядок навчання основам підприємницької діяльності за професіями, які орієнтують на започаткування власної справи, сприяння працевлаштуванню населення; залучення суб’єктів підприємництва до здійснення постачання продукції (робіт, послуг) для державних та регіональних потреб та інше.
Учасники семінарів мають можливість отримати відповіді на практичні запитання щодо започаткування, ведення та розвитку підприємницької діяльності.