Житомирщина Органічна

Одним з основних  і на часі затребуваних напрямів над яким працює агропромисловий комплекс області є – органічне виробництва.   

Розвиток органічного виробництва можна назвати довгостроковою інвестицією, адже перехідний період та сертифікація потребують додаткових коштів та затрати часу. Проте прибуток в органіці – це всього лиш справа часу.

Житомирщина уже має відповідну історію розвитку органічного виробництва. Станом на 2021 рік на території області виробництво органічної продукції проводять 25 сільськогосподарських підприємств у різних галузях. Протягом останніх років зросла і кількість сертифікованих видів діяльності. Якщо у 2014 році це було лише рослинництво і тваринництво, то у 2020 році, окрім перерахованих, додалася переробка, заготівля дикорослих продуктів, експорт/імпорт та торгівля органічними продуктами. Це свідчить про збільшення обсягів органічного виробництва регіону та розширення ринків її збуту.

Основними характеристиками органічної продукції та її виробництва є: висока якість, свіжість, кращі смакові якості, екологічна безпека, збереження та підвищення родючості ґрунтів, підтримка та розширення біологічних циклів в системі ведення господарства та переробки, зведення до мінімуму забруднення навколишнього середовища, охорона водних ресурсів.

Яскравим представником органічної Житомирщини є приватне підприємство «Галекс-Агро» Новоград-Волинського району, де вперше в Україні реалізована повноцінна модель екосистеми, що поєднує землеробство і органічне тваринництво. Це цілісна система господарювання та виробництва харчових продуктів. В 2014 році у його складі введено в експлуатацію перше в Україні сертифіковане підприємство з виробництва органічної молочної продукції ТОВ «Органік Мілк», пізніше ще два – ТОВ «Органічний м’ясний продукт» та ФГ «Домашня курочка».

 ТОВ «Дача Органік» – сільськогосподарське підприємство, яке спеціалізується на вирощуванні органічних курей на органічному землеробстві.

Ще однією гордістю регіону є підприємство, яке виробляє органічне морозиво –  ПАТ «Житомирський маслозавод».

Враховуючи інтенсивний розвиток у світі ринку органічної продукції та маючи уже відповідний позитивний досвід в органічному виробництві, Стратегією розвитку Житомирської області  на  період  до   2027  року   визначено смарт-спеціалізацію регіону – інноваційне органічне сільськогосподарське виробництво та переробка його продукції.

Основна мета впровадження даного напрямку розвитку аграрного сектору – забезпечити ефективний розвиток екологічного та органічного виробництва продукції сільського господарства та харчової промисловості.

В області виробникам органічної продукції надається всіляке  сприяння.  Починаючи із 2016 року Програмою розвитку агропромислового комплексу Житомирської області передбачено фінансову підтримку для часткового відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції сільськогосподарським підприємствам.

Запрошуємо сільськогосподарські підприємства всіх форм господарювання та особисті селянські господарства регіону приєднуватися до органічного виробництва сільськогосподарської продукції задля відновлення природних ресурсів та збереження здоров’я.

Сертифікація органіка

Органічни новини

Підтримка з обласного бюджету

Перелік виробників органічної продукції


Розробка веб-сайту