В Україні експерти Проєкту SURGe запускають масштабну ініціативу «Сади Перемоги» до якої приєднуються Громади Житомирської області.

“Сади Перемоги” - всеукраїнська ініціатива, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і направлення ресурсів для вирощування сільськогосподарської продукції задля недопущення продовольчої кризи в Україні. Ініціатива включає консультаційну підтримку громадам та домогосподарствам щодо організації ініціативи «Сади Перемоги», ефективного городництва, зберігання та переробки вирощеної продукції, а також комунікаційні заходи, спрямовані на заохочення кожної українки та українця долучитися до городництва в особистих господарствах.

            Про старт Ініціативи «Сади Перемоги» було оголошено на нараді   29 березня цього року, організованій Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади було проінформовано про запуск ініціативи «Сади Перемоги». Презентація проєкту для голів територіальних громад Житомирської області та фахівців Житомирської обласної військової адміністрації відбулася 07 квітня 2022 року.

            Війна, розв’язана Росією в Україні призводить до продовольчої кризи в країні. За попередньою оцінкою Програми розвитку ООН майже 30% населення України потребуватиме життєво необхідної гуманітарної допомоги  внаслідок війни. Близько 18 млн осіб безпосередньо зіткнеться з наслідками війни, а понад 7 млн стануть внутрішньо переміщеними особами (далі-ВПО).

            Через військові дії у 2022 році Україна може недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових, 53% гречки, 68% помідорів, 36% картоплі, 46% цибулі, 38% моркви, 45% огірків, 32% капусти, 35% буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на території країни. Це означає, що третина українців матимуть проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів – і це реальна загроза, яка вимагає швидкої та дієвої відповіді.

Працівники Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської облдержадміністрації можуть надати допомогу з оперативним вирішенням земельних та майнових питань в умовах воєнного стану; в отриманні інформації про операторів посівного матеріалу, паливно-мастильних матеріалів для комунальних підприємств, що засіватимуть круп’яними культурами комунальні землі; у поширенні інформації про ініціативу «Сади Перемоги» через регіональні ЗМІ та інші канали комунікації.

Під час наради експерти Проєкту SURGe надали рекомендації для територіальних громад щодо впровадження ініціативи «Сади Перемоги». Отож, першими кроками до самозабезпечення громад харчовими продуктами мають стати:

  1. З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні характеристики та готовність долучитися до ініціативи “Сади Перемоги”.
  2. Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів (калькулятор для таких розрахунків невдовзі буде доступний на сайті ініціативи «Сади Перемоги»).
  3. Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції.
  4. Збір інформації щодо потреб домогосподарств та ВПО, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок для вирощування сільськогосподарської продукції.
  5. Розробка плану активних дій із самозабезпечення мешканців громади харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування.
  6. Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення потреб Збройних сил України та допомоги іншим громадам.

«Сади Перемоги» — відповідь українців окупантам на загрозу голоду. Це про самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення продуктами харчування своїх родин, сусідніх регіонів, всіх служб, що знаходяться на передовій. Рекомендуємо громадам області долучитися до ініціативи «Сади Перемоги».

«Сади Перемоги» - це наш  внесок у перемогу України!

Більше інформації про ініціативу «Сади Перемоги» можна дізнатися за посиланням: https://www.sadyperemohy.org/

 

Хештеги кампанії для соціальних мереж:

#VictoryGardensUA

#СадиПеремоги

#СадиДляПеремоги

#ГородніВійська


Розробка веб-сайту