Публічна презентація проектів та можливостей допомоги ЄС Житомирській області
19 липня в обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ЄС, МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ У 2017 РОЦІ за участі директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Олексія Шатила.
У складі делегації Представництва ЄС були Ірина Стаднійчук – Документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС, Евеліна Шульц – Радник з питань політики Представництва ЄС, координатори інформаційної кампанії "Будуймо Європу в Україні" Представництва ЄС – Костянтин Ромашко та Діанна Бущук.
Основними темами круглого столу були:
- можливості та виклики Угоди про асоціацію для українського суспільно-економічного розвитку;
- переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) для українських підприємців;
- євроінтеграція через призму економічних реформ в Україні;
- особливості зовнішньоекономічної діяльності та ефективні експортні стратегії;
- історії успіху місцевих бізнесменів, які вийшли на ринок ЄС;
- які є поточні програми та гранти ЄС.
Під час заходу було проведено презентацію Нових програм ЄС в регіонах, зокрема:
- EU4Business, eu4business.eu
- Технічна допомога
- Мережа 15 центрів підтримки бізнесу
- у співпраці з ЄБРР і спроможністю роботи з 30 000 українських МСП
- Значне фінансування.
U-LEAD, http://bit.ly/2oDkhMc
- 100 млн €
- 24 Центрi розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС)
- створення ефективних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП)
- посилення спроможності для реалізації регіональної політики.
Серед можливостей фінансування слід також звернути увагу на такі можливості для дітей та молоді:
- Інтернет платформа Євровікторина (Euroquiz), яка спрямована на підтримку Євроклубів та включає Літній табір для переможців. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті http://euroquiz.org.ua/.
- ДИСКУСІЙНІ КЛУБИ, які шукають відповіді на наступні питиння: чому Україна споживає вдвічі більше енергії на душу населення, ніж її європейські сусіди? Як енергозбереження може стати рушієм економічного розвитку? Хто допоможе молоді розвивати власну справу? Та іншими нагальними соціально-економічними темами. Сайт http://euroquiz.org.ua/.
- Дні кар’єри у співпраці з Інформаційними центрами ЄС, які передбачають тренінги зі складання резюме, публічної презентації та інших soft skills, спілкування з працівниками та HR провідних українських та європейських компаній, пошук стажування та роботи, співбесіди у компаніях та організаціях, можливості навчання за кордоном.
- ЄВРОШКОЛИ. Про: ЄС та стосунки між ЄС і Україною від ключових експертів у цій сфері: точки зору офіційного Брюсселя, Києва, НУО, фахівців. Для: студентів (останні курси) та випускників українських ВНЗ (які закінчили університет не більше, ніж три роки тому) з усіх регіонів України. Пріоритет для спеціальностей: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія та філологія.
Facebook www.facebook.com/EUStudyDays
Email: eustudydays@gmail.com
- Програма ЄС для шкіл E-twinning plus – навчальна програма Європейської Комісії для співпраці з європейських навчальних закладів для для ШКІЛ, вчителів та учнів. З метою реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами та поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами. ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ за посиланням:
http://www.etwinning.com.ua/ helpdesk@twinning.com.ua.
- ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ ЧЕРЕЗ КУЛЬТУРУ ТА СПОРТ: Програма "Креативна Європа", підтримка фестивалів, конкурсів та інших культурних заходів (Чілдрен Кінофест, фестиваль О-фест, Гоголь фест, Країна Мрій…), виставки та майстер класи (фото робіт, відео, літературний переклад), спортивні заходи (марафони, змагання, тощо).