«Доступні кредити 5-7-9%»

З метою широкої державної підтримки інвестиційних проектів для українських мікро- та малих підприємств запроваджено  державну програму “Доступні кредити 5-7-9%”, ініційовану Президентом України та Кабінетом Міністрів України.

Ця Програма передбачена для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток — 0, 3, 5, 7 або 9%, сума кредиту не обмежується, але максимальна сума державної допомоги не може перевищувати еквівалентну 200 000,00 євро за трирічний період, строком до 5 років для інвестиційних кредитів, да також до 2 років – для кредитів на поповнення обігових коштів

В рамках програм державної підтримки для підприємців-початківців мають можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції та покращити перспективу створення успішного бізнес-проекту.

Діятимуть три можливі ставки кредитування – 0%, 3%, 5%, 7% або 9%, які залежатимуть від розміру бізнесу (з річним доходом до 50 млн грн) та строку його діяльності (до 12 місяців, понад 12 місяців). Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.

Уряд прийняв Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28», в якій Мінфін запропонував низку заходів, направлених на додаткову підтримку малого та середнього бізнесу в умовах карантину.

Доповнена програма передбачає заходи, які є універсальним та дієвим механізмом кредитування мікро, малого та середнього бізнесу з фінансовою державною підтримкою суб’єктам підприємництва незалежно від сфери їх діяльності.

Прийняте  урядове рішення запроваджує наступні зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»  :

програма «поширюється на суб’єктів середнього підприємництва річний дохід до 20 млн євро;

лібералізуються умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів);

пом’якшуються умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%,  чисельності персоналу – до 50%;

для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлюється компенсація процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021.

врегульовується питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 23-ма банками.

Докладніше про «Доступні кредити 5-7-9%» можна дізнатися на сторінці 5-7-9.gov.ua та за посиланням.


Розробка веб-сайту